Hiidkahvel rändab Järvamaale

Laupäeva, 14. mai keskpäeval, toimub Albus Jäägri villas toidupiirkond 2022 avaüritus, kus Maaeluministeerium annab maakonnale üle sümboolse hiidkahvli, tähistamaks Järvamaa nimetamist aasta toidupiirkonnaks. 

Maaeluministeeriumi jaoks on see juba seitsmes kord kuulutada välja üks Eesti piirkond maitsete aasta kandjaks. Maaeluministeeriumi minister Urmas Kruuse ulatab kujuteldava valitsuskepi üle maakonna esindajatele sel laupäeval Albus Jäägri villas. Sellel aastal esitas toidupiirkonnaks saamise taotluse teiste hulgas ka Järvamaa, pakkudes “peaesinejaks” piima ning see võlus komisjoni ära. 

Järvamaad iseloomustab piimalehmade rohkus, siin ammub täna piimaandjaid julgelt üle 13 tuhande. Tunnusmõttega “Piimajõed ja pudrumäed” soovime rõhutada, et meie toit saab alguse piimast, mis on küllusele teed rajav etniline tooraine.

“Piim on aluseks paljudele toodetele ja toitudele: joogipiim, hapendatud pett ja keefir, kohukesed, juust, jäätised ja jogurtid. On, millest rääkida”, sõnas toidupiirkond 2022 projektijuht Kristina Gudinas. „Uue algatusena tahame üles võtta põnevate piimakokteilide ehk pokteilide retseptide väljamõtlemise ja valmistamise võistluse ,” lisas ta.

Aasta jooksul on plaanis üle maakonna erinevaid toiduga seotud ettevõtmisi. A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel, saab pärimustoidu näituse uudistamisega „Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu“ pilku heita sajandite tagusesse kirjanduslikku toidukultuuri. Kesksuvel, 14. juulil on Imaveres Eesti Piimandusmuuseumis lehmale pühendatud piimapäev ja paljud muud. Toidupiirkonda tutvustatakse õppekäikude raames lähemalt koolikokkadele ja toiduajakirjanikele ja -blogijatele.  Hiidkahvel läheb rändama mööda maakonna toidukohti, mida on Järvamaal üle 30.  

Toidupiirkonna ettevõtmisi hakkavad kajastama koduleht www.jarvamaakohaliktoit.ee  ja sotsiaalmeedia kanalid. 

Lisainfo:
Kristina Gudinas 
Toidupiirkond 2022 projektijuht
5039073

toidupiirkond@jarva.ee 

Koostaja:
Piret Sihver
Toidupiirkond 2022 turundus- ja kommunikatsioonijuht
piret@jarva.ee