Järvamaa jättis toidupiirkonna tiitliga hüvasti

Terve 2022. aasta kandis toidupiirkonna tiitlit Järvamaa. Täna toimus Hindreku turismitalus sündmusterohke aasta lõpetamine ning maitsete aasta rändkahvli tagastamine Maaeluministeeriumile. Edasi liigub rändkahvel Mulgimaale, mis on valitud 2023. aasta toidupiirkonnaks.

Kokkuvõtvalt andis toidupiirkonnana veedetud aasta maakonnale juurde tuntust ja huvi piirkonnas pakutavate elamuste vastu. Kokku võõrustati toiduhuvilisi bussireisijaid kuuel korral. Ühist hingamist tunnetasid nii toidu väiketootjad kui ka toitlustusettevõtjad. 

Maitsete piirkonna tunnus, hiidkahvel, rändas mööda Järvamaa toitlustusettevõtteid. Iga kuu alguses viidi see uude hea toiduga paika, restorani või kohvikusse. Ikka selleks, et maakonna külalised näeksid, et nad viibivad heade maitsete maal. Häid maitseid pakuti ka Eesti Maaturismi Ühingu vahendusel ERR saate “”Eesti mäng”  hooaja võitjale. Kevadise hooaja võitja Eva Luigast ootab elamusrännak mööda maitsvat Järvamaad. 

On igati tore kui ettevõtmisest sünnib midagi erilist ja see imetabane asi ka hästi vastu võetakse. Järvamaal oli selleks POKTEIL – uus nimetus ja kaubamärk, mis tähistab piimatoote baasil valminud külma või kuuma segujooki. POKTEILI pakutakse siinsetes toidukohtades. Näiteks oli POKTEIL tähtsaim “külaline” Järvamaa toidukohtade brantšidel. Töö pokteili retseptidega ja tervisliku joogi tuntuse tõstmisega ei lõpe ka edupiirkonna tiitlit loovutades. 

Ka tunnuslausena välja öeldud “piimajõed ja pudrumäed” ei lõpeta aasta läbi saamisega voolamist. Hea algatusena alanud koostöö toiduettevõtjate ja toitlustajate vahel jätkub. 

Toidupiirkonna projekti Järvamaal viisid ellu maakondlik arenduskeskus SA Järvamaa koostöös kahe Järva maakonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. 

Aasta toidupiirkonna tiitlit on varem kandnud ja oma kandi maitseid külastajatega jaganud Hiiumaa, Peipsimaa, Pärnumaa, Vana-Võromaa, Haapsalu ja Läänemaa, Põhja-Eesti ja Järvamaa. Aprilli lõpus saab Järvamaa maitsete aasta läbi ning 1,5 meetri pikkune ürituse sümboliks olev kahvel liigub juba mais edasi Mulgimaale. Juba 20. mail antakse Abja-Paluojas uue toidupiirkonna tiitel ning rändkahvel üle Mulgimaale.

Teate koostas

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 Järvamaa kommunikatsioonijuht

piret@jarva.ee

www.jarvamaakohaliktoit.ee