Peakokad Metsarestos

Järvamaa toidupiirkonnast valmis videofilm

Hea toidu sõnum on vaataja silmades ja maitsja keelel. Toit, mis sünnib kaunis keskkonnas, rõõmsate inimeste käe läbi, on alati hea. Toidupiirkond 2022 Järvamaa meeskonnal on hea meel teatada, et valmis sai film maitsete piirkonnast. Kutsumegi siinkohal kõiki väikesele virtuaalsele Järvamaa rännakule siinsete kaunist loodusest ümbritsetud toidutootjate juurde.

Video on üles filmitud Järvamaa eri paigus ja Eesti Peakokkade Ühenduse augustikuisel Järvamaa ringreisil maitsete piirkonda. Kahe väga sooja suvepäeva jooksul külastati erinevaid Järvamaa toidutootjaid ja -pakkujaid. Video annab lühiülevaate Järvamaa tootjatest ning pakkumistest, kui toidukultuuri kõrgelt hindavast maakonnast. Näidatud on ka turismikohti, kus seos toiduga on tihedalt olemas.

Toidupiirkonna film valmis Maaeluministeeriumi toetusel. Idee autor ja tekstid kirjutas Toidupiirkond 2022 Järvamaa turundusjuht Piret Sihver. Kaamera ja montaažilaua taga oli Priit Jõesaar (Film Factory OÜ). Reisijuhina tegutses projektijuht Kristina Gudinas.

Kõik filmis nähtavad inimesed olid jäädvustamisest teadlikud, neid teavitati enne reisi toimumist ja vahetult enne kaamera käivitamist. Projektijuht Kristina Gudinas on video levitamiseks võtnud kirjalikult loa lapsevanematelt, kelle lapsed võtsid osa Taikse lasterestos toimunud pokteili tegemise töötoa võtetest.

Video leiab edaspidi Visit Järva youtoube kanalilt.

 

Teate koostas

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 Järvamaa turundusjuht

piret@jarva.ee