Terevisioonis pokteile tegemas

Terevisioonis tehti pokteile

ERR televisiooni hommikuprogrammis „Terevisioon“ valmistasid täna, 26.mail, Toidupiirkond 2022 – Järvamaa tiimi liikmed Anneli Siimussaar ja Kristina Gudinas piimakokteile ehk pokteile.

Mis on pokteil? Pokteil on tervislik ja hooajale vastav piimakokteil, mille  üks koostisosa on piimatoode. See võib olla lehmapiim, kitsepiim, jogurt, keefir või jäätis, millest on võimalik pokteili teha. Pokteili teised koostisosad on vabalt valitud tegija maitset mööda, vahet pole, kas külmalt või kuumalt.

„Terevisoonis“ valmis pokteil, mille komponentideks oli nõges, võilill, keefir, jäätis ja käsitööna valminud kodune rabarberisiirup. Tegijad nimetasid seda raudseks tervise turgutajaks, sest nõges ning võilill sisaldavad väga palju häid omadusi: annab jõudu ja puhastab verd, eemaldab organismist liigset vett, soodustab maksa ainevahetust, aitab kaalu langetada.

Täpse retsepti leiab www.jarvamaakohaliktoit.ee retseptide hulgast ja kannab nime Terevisiooni pokteil.

Järvamaa toidupiirkond soovib siinkohal teha väikese üleskutse ja kuulutada välja pokteilide jõuproovi: saatke oma pokteili retsept toidupiirkond@jarva.ee . Katsetame järele ja maitsete aasta lõppedes kuulutame välja, milline pokteil maitses siinsele rahvale õige enam.

Soe suvi on kohe tulemas ja miks mitte pakkuda aiapeol just pokteili. Pokteili suudab teha igaüks, kel blender või mikser käepärast.

Maaeluministeeriumi poolt välja valitud Toidupiirkond 2022 on Järvamaa ja projekti viivad ellu maakondlik arenduskeskus SA Järvamaa koostöös kahe piirkonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Aktiivselt löövad kaasa ka kohaliku toidu tootjad ja pakkujad.

 

Lisainfo:

Kristina Gudinas

Toidupiirkond 2022 Järvamaa projektijuht

5039073

toidupiirkond@jarva.ee

 

Teate koostaja:

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 turundus- ja kommunikatsioonijuht

piret@jarva.ee