Mis on pokteil?

Maailma kõige tuntumad pokteilid on Indist pärit mango lassi, mis koosneb mangost ja jogurtist ning strawberry milkshake, mis on Ameerika meelisjook. Eesti lapsed ei ütle ära mõnusast jäätisekokteilist. 

Neid kõiki võib nimetada järvamaiselt pokteilideks. Järvamaa toidupiirkonnana soovib lisaks kõigele muule hõrgutavale, mida saab teha piimast, midagi täiesti erilist – pokteili.

Pokteil on ainulaadne, maitsev, tervislik ja hooajale vastav piimakokteil, mille  üks koostisosa on piim või piimatoode. See võib olla lehmapiim, kitsepiim, jogurt või jäätis, millest on võimalik pokteili teha. Pokteili teised koostisosad on vabalt valitud tegija maitset järele, peaasi, et valmiv hõrk jook oleks nauditav nii üksi, kui ka seltskonnas vahet pole, kas külmalt või kuumalt.

Pokteili suudab teha igaüks, kes vispel või mikser käepärast.


Proovi järele mõned eestimaised pokteilid – 

🍓Metsmaasika pokteil – pool klaasi külmutatud metsmaasikaid, suhkrut või mett, pool klaasi külma piima. Blenderisse. Serveeri paari maasikaga kokteiliklaasis.

🍌 Banaanipokteil – üks banaan, pool klaasi külma piima või joogijogurtit. Purusta blenderis. Serveeri kõrge jalaga laias klaasis, raputa peale tumeda šokolaadi helbeid.

🥒Kurgi-keefiripokteil – pool kurki, peotäis maitserohelist, soola, pipart, keefiri, sorts piima. Serveeri mõnusas tugevas klaasis, kaunista maitserohelisega.

🥤Kuum pokteil –  lisa kruusitäiele piimale kakaopulbrit, puista kaneeli, tsipake tšillit, nelki, lõik ingverit, teelusikatäis mett või suhkrut, lase korra peaaegu keema tõusta. Serveeri suures kruusis koos vahukoore mütsi ja paari punase pohlaga.

Järvamaa toidupiirkond soovitab, proovi järele.