Toidupiirkonna hiidkahvel

Kus hiidkahvel on?

Järva maakond pärjati 14.mail Eesti maitsete piirkonnaks 2022. Koos tiitliga andis maaelu eest hea seisev minister Urmas Kruuse maakonnale sümbolina hoida hiidkahvli. 

Järvamaa maitsete aasta jooksul hakkab 1,5 meetri pikkune puidust kahvel rändama mööda maakonna toidukohti, mida on Järvamaal üle 30. Huvi on üles näidanud ka toiduürituste korraldajad.

Tänaseks on kahvel koha leidnud Türil kohvik-restos “Ajatu” ja  on seal sööjatele vaatamiseks välja pandud mai lõpuni. Juunist näeb kahvlit Hindreku talus. Piimapäeval juulis näeb rändavat kahvlit Eesti Piimandusmuuseumis. Huvi saada enda valdusesse on avaldanud  mõni teinegi toidukoht ja -üritus.

“Meie soov on, et kahvel käiks ära igas Järvamaa nurgas. Aga mõistagi ei ole see mõeldud pelgalt kuskil kontori nurgas või toidupoe trepil seismiseks, et selle kõrval pilte teha. Selle kasutamine võiks olla siiski eesmärgipärane ja seotud kindla toote, ürituse või ideega,” arutleb toidupiirkonna projektijuht Kristina Gudinas. “Ole sa lasteaed, kohvik või kodukokk, julgustame meiega ühendust võtma ja hiidkahvlit enda juurde kutsuma.”  

Toidupiirkonna tiim annab huvilistele kasutamiseks välja ka toidupiirkonda reklaamivaid lippe, millel toidupiirkonna Järvamaa tunnusfraas “Piimajõed ja pudrumäed – Eesti toidupiirkond 2022 Järvamaa”, ka nendega annab eristuda ja silma jääda. Võta julgelt ühendust toidupiirkond@jarva.ee 

Toidupiirkonna projekti Järvamaal viivad ellu maakondlik arenduskeskus SA Järvamaa koostöös kahe Järva maakonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Jälgi toidupiirkonna ettevõtmisi sotsiaalmeedias.

Teate koostas

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 turundus- ja kommunikatsioonijuht