Toidupiirkond 2022 Järvamaa valmistab videoretsepte

On teada tõsiasi, et pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna, seepärast valmivad toidupiirkond 2022 Järvamaa meeskonna tellimusel video ja -retseptid, mis kannavad just maakonna toiduidentiteeti.

Hetkel on valmis pokteilide ehk piimatoote baasil tehtud segujookide valmistamise sari, mis sai üles võetud septembris Taikse Laste restos Nami-Nami retseptikogu omaniku Pille Petersoo juhendamisel. Teine videoretsept on meeleolukas traditsioonilise Eesti magustoidu lumepallisupi uue arenduse lugu, mis filmiti augustis kohvik-resto Ajatu köögis koos kokkade Kaia ja Tarmo Kaugerannaga ning mida assisteeris Eesti toidu Jaapanis maaletooja Keiko Sasaki. Retseptides kasutatakse, kas kohalikku toodangut või tunnuslausele omast toorainet piima. Suur tänu Valio Eestile piimatoodete eest.

Videoretseptid on vaadatavad Visit Järva youtube kanalil ja kodulehel www.jarvamaakohaliktoit.ee .

Lisandumas on veel kolm retsepti, kus valmistatakse Järvamaal toodetud toidust või maakonna looga seotud roogasid. Näha saab nii tammsaarelikke suupisteid kui ka kitsejuustust valminud hõrgutist. Kõik viis retsepti on valmis oktoobri lõpuks.

Videote kaameratöö ja montaaži teeb projektimeeskonna tahte järgi videograaf Priit Jõesaar.

Toidupiirkond 2022 Järvamaa maitsete aasta lõpuks valmib samadelt tegijatelt lühifilmike Järva maitsetest ja siinsetest toidu tootjatest. Projekti juhib Kristina Gudinas ja turunduslikku nõu annab Piret Sihver.

Toidupiirkond 2022 projekti Järvamaal viib ellu SA Järvamaa koostöös kahe Järva maakonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu.

Teate koostas ja lisainfo

Piret Sihver

Toidupiirkond 2022 Järvamaa kommunikatsioonijuht

piret@jarva.ee